Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Odası 90*190

Marka : DecoLiva
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺999,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺599,00(KDV Dahil)
₺599,00 'den başlayan taksitlerle

Decoliva 90 yükseklik 190 boy Montessori Yatağı Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler:

  • 1. sınıf doğal çam ağacından üretilmiştir.
  • Ağacın orjinalliğine zarar verilmemiştir.
  • Özenle paketlenip gönderilmektedir.
  • Avrupa E1 kalitesine sahiptir.
  • Kanserojen madde içermemektedir.

:

Açıklama

Montessori yatak, çocukların kendi ayakları üzerinde durabildiği ve birey olma yolunda onları desteklediği aynı anda da keyifli vakit geçirmesine olanak sağladığı üründür. Ayrıca çocuklarınıza kendi başlarına uyumasını desteklerken ebeveynlerinde çok büyük yardımcısı olmaktadır. Montessori yatak sayesinde gözünüzde arkada kalmaz, bebeğinizi gönül rahatlığı ile yatakta yatırabilirsiniz.

Montessori yatak çocuklara göre düzenlenmesi yapılmalıdır. Çocukların eşyalara ulaşabileceği şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Özellikle yatak ile birlikte diğer ev eşya ve gereçleri de çocukların ulaşabileceği şekilde olmalıdır. Montessori yatağın içine konulabilecek kitaplar, oyuncaklar onunla yakın mesafede olması önemlidir.

Montessori yataklar hareket özgürlüğü sağlar, çocukların yatağa girip çıkmasında ebeveynlere bağımlı kalmazlar. Ayrıca çocukların kendi yataklarını toplayacak fırsatı da vermiş olursunuz. Böylece çocuklar sorumluk bilinci ile hareket etmeye başlarlar. Dahası çocuklara sunduğunuz bu imkan ile çocuklar kendi kararlarını alır ve çok daha fazla kontrol sahibi olurlar. Çocuklar bu şekilde çok daha fazla aktif olur, gündüz uykuları geldiği zaman kendi başlarına uyuyabilirler, bu şekilde uyku eğitimide almış olurlar.

Montessori yataklar güvenlidir, rahat bir şekilde çocuğunuzu yatırabilirsiniz. Ayrıca çocuklar büyüdükçe yatak değiştirmenize gerek kalmaz, çocuklar yataklarından iyi hissettikleri sürece kullanabilir. 6 yaşına kadar bu süreç devam eder, Montessori felsefesi bu yaşa kadar çocuğun eğitimini de desteklemektedir.

Montessori yatağı faydaları kısaca özetlersek;

  • Çocuklara öz güven aşılaması
  • Çocuklara istenilen özgürlük alanı vermesi
  • Rahatça ve serbestçe yatmasına olanak sağlaması
  • Ebeveynlere çok daha fazla uyku imkanı sağlar

Montessori Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Montessori yatakları temeli ahşap malzemeye dayanmaktadır. Yatağı almaya karart verdiğinizde sağlıklı ve natural malzemelerden oluştuğuna dikkat ediniz, çünkü ahşap malzemenin kaliteli olması ve pürüzsüz olması, bebeğinize zarar vermeyecektir. Ayrıca boya ile yapılan yataklar olduğundan dolayı, çocuk sağlığı için boyanın özel üretilen boyalar olduğuna dikkat etmenizde fayda vardır.

Bebekler hareketlenmeye başladığında bir şeyleri keşif etmeye ağızları ile başlarlar. Özellikle yatakta zaman geçireceği için nasıl ki dişliğe dişini sürdüğü gibi, yatağa da dişlerini sürmesi içten bile değildir. Bu sebeple, montessori yatak tercih ettiğinizde bebekler için üretilen özel boya ile yapılmış yatakları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu ürünlerin estetikliği kadar, bebek odasını şekline göre hitap etmesi önemlidir.

Çocuk odasında, bebeklerin kolayca hareket edebilmesini sağlayan geniş alana sahip olmasına dikkat edin. Montessori yatağın amacı bebeklerin kolayca yatağına girip çıkabilmesini olanak sağlamaktadır. Estetikliğin haricinde, bebeklerin rahatlığı ve kullanım kolaylığı ön planda olmalıdır. Diğer yandan bu yatak modelleri, bebeklerin, aileye ihtiyacı olmadan kullanabilecekleri yere sıfır olarak da dizayn edilmektedir. Buradaki temel maksat çocukların yada bebeklerin kendi başına yatağa girip çıkabilmesi, aileden yardım almadan yatağını kendi başına toplamasıdır. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen montessori yatakları değişik şekilde ve ölçülerde de tasarlanmaktadır.

Benzer Ürünler
Son Eklenen ÜrünlerEtiketler
Decoliva, Decoliva Montessori, Decoliva Montessori Yatak, Decoliva Montessori Yatak Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bebek 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bebek 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Çocuk 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bebek 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Odası, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Odası Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Odası Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Odası 120200, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Bazalı, Decoliva Montessori Yatak Odası Bebek Bazalı 120200, Decoliva Montessori Yatak Odas,